agent celny

Osoby prowadzące działalność związaną z importem oraz z eksportem towarów, zwłaszcza poza kraje Unii, musza borykać się naprawdę z wieloma trudnościami, zwłaszcza formalnymi, ale nie tylko. Najbardziej poszkodowane są najmłodsze firmy, które dopiero uczą się poruszania w tym środowisku i nie mają pełnej wiedzy na temat prawa celnego, które jest niezwykle skomplikowane. Pomoc fachowca wydaje się wtedy absolutnie niezbędna. Warto o tym pamiętać, zakładając firmę zajmującą się transportem.

Dla kogo agent celny http://rusak.pl/?

Obsługa celna, a zaszcza agent celny przydaje się każdemu, kto prowadzi biznes oparty na wykorzystywaniu prawa celnego, a więc prowadzi działalność związaną z importem oraz eksportem towarów. Jeżeli jest się właścicielem firmy i posiada się wielu kontrahentów z poza Unii Europejskiej, jeżeli prowadzi się specjalistyczną działalność, zwłaszcza hurtową, jeżeli firma musi zmagać się z wieloma problemami związanymi z formalnościami, to z całą pewnością agent celny będzie najlepszym z możliwych rozwiązań. Jednak, nie tylko wtedy agent celny jest potrzebny. Jest on niezastąpiony również dla młodych przedsiębiorców, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z importem oraz eksportem towarów.

W czym może pomóc nam agent celny?

Agent celny zazwyczaj posiada bardzo dużą wiedzę na temat prawa celnego oraz innych dokumentów związanych z importem oraz eksportem  towarów. Posiada wiedzę teoretyczną, a także wiedze praktyczną. Agent celny kontroluje wszystkie dokumenty związane z importem i eksportem towarów, czuwa nad czynnościami związanymi z prawidłową odprawą celną, do jego zadań może należeć również sprawdzanie, czy towary przewożone są w sposób prawidłowy. Bardzo często agent celny mylony jest z celnikiem. Owszem, łączy ich bardzo wiele, jednak zasadnicza różnica polega między nimi na tym, ze celnik pracuje dla urzędu celnego, a agent celny jest pracownikiem agnacji, która pracuje na rzecz określonej firmy czy tez konkretnego przedsiębiorcy, który zajmuje się eksportem i importem towarów.

Agentem celnym wprawdzie może zostać każdy, ale do agenci celnych trafiają tylko najlepsi, a wiec osoby, które naprawdę mają do tego predyspozycje. Potrzebne jest doświadczenie w obsłudze celnej, a także kwalifikacje udoskonala znajomość prawa. Współpraca z dobrym agentem celnym jest wyjątkowo ważna. Dzięki owocnej współpracy można znacznie poprawić efektywność swojego przedsiębiorstwa. Zastanów się, czy nie potrzebujesz pomocy doświadczonych specjalistów1)? – być  może rozwiązaliby oni wiele Twoich problemów.