małaszewicze

Małaszewicze  to wieś położona w województwie lubelskim. Znajduje się w gminie Terespol, a wiec nieopodal granicy. Między innymi znana jest z tego, że w czasie II wojny światowej, na terenie tej wsi znajdowało się bardzo duże lotnisko. Małaszowice nie jest jednak zwykła wsią – ze względu na swoje położenie, znajduje się tutaj terminal. Położenie na głównym szlaku tranzytowym Unii Europejskiej  do Rosji sprawia, że jest to jedno z najważniejszych miejsc na mapie celnej nie tylko w naszym kraju, ale również we wschodnio- środkowej części Polski.

Miejscowość o znaczeniu międzynarodowym

Małaszewicze http://rusak.pl/malaszewicze-polskie-centrum-logistyczne, dzięki swojemu położeniu, stanowią lokalizację dla wielu firm zajmujących się spedycją oraz logistyką. Wiele przedsiębiorców prowadzących działalności związane z importem oraz eksportem towarów, mają tu swoje siedziby. Znajdują się tu również firmy związane z szeroko pojętą logistyką. Nikogo nie powinno to dziwić, ponieważ Małaszewicze, a dokładniej terminal tam usytuowany, jest bardzo blisko wielu strategicznych dla logistyki i transportu miejsc. Znajduje się bowiem zaledwie 120 kilometrów od przejścia granicznego z Ukrainą. Ponadto, zlokalizowany jest również 5 kilometrów od przejścia granicznego z Białorusią oraz 1050 km od najważniejszego miasta Rosji – Moskwy. Ale to nie wszystkie zalety tego miejsca – usytuowana jest tutaj również magistrala kolejowa łącząca Europę z Azją, a także magistrala drogowa.

Znajdujący się tu terminal znany jest ze swojej wielkości – charakteryzuje się bowiem powierzchnią składową 2-hektarową, i może pomieścić aż 1 600 kontenerów. Każdego tygodnia dochodzi tu do wysyłki aż trzech  pociągów z ładownymi kontenerami. Ponadto, każdego tygodnia dochodzi do przejęcia trzech pociągów z próżnymi kontenerami, a także następuje tu rozładunek aut –  2 pociągi tygodniowo. Ruch jest zatem tutaj bardzo duży, a wielu przedsiębiorców z tego korzysta. Bardzo ważne jest to, aby osoby, które zajmują się logistyką i tranzytem, posiadały duże wsparcie w postaci agencji celnych, które doskonale znają się na swojej pracy i na prawie celnym. Ta wiedza jest niezbędna do tego, aby nie mieć żadnych problemów z urzędnikami, czy też dokumentacją, która jest bardzo ważna w przypadku wysyłania towarów poza wspólnotę europejską. Trzeba zdawać sobie sprawę, że praco celne jest bardzo rygorystyczne, ale również bardzo trudne w interpretacji. Dlatego tak bardzo potrzebna jest profesjonalna pomoc agencji celnych oraz agentów, którzy na prawie celnym znają się naprawdę dobrze.