Wszystko o prawie celnym

Nie ulega najmniejszym wątpliwościom, że każda firma specjalizująca się w transporcie międzynarodowym, powinna znać prawo celne i wszelkie wymogi, jakie narzuca ono na przedsiębiorców. Niestety – często wysoki stopień skomplikowania przepisów oraz bardzo duża liczba pojęć sprawia, że łatwo się w tym wszystkim pogubić i nie prowadzić codziennych działań z maksymalną efektywnością. Dlatego też nasza firma Rusak pragnie pomagać Państwu we wszelkich procedurach oraz kwestiach prawnych – zapraszamy do kontaktu!

Prawo celne – doradztwo i wsparcie

Na przepisy celno-podatkowe składają się nie tylko te, obowiązujące w Polsce, ale również Unii Europejskiej – prowadząc przedsiębiorstwo logistyczne, transportowe lub produkcyjne, które zajmuje się importem czy eksportem, należy więc stosować się do przepisów polskich i europejskich. Musicie Państwo zapoznać się z procedurami celnymi, wymaganiami, jakie ma wobec Waszej firmy prawo oraz wszelkimi stawkami związanymi z obsługą celną. Prawo celne to również bardzo duża liczba pojęć, z którymi należy się zapoznać – taryfa, klasyfikacja celna, odroczony VAT, procedury uproszczone czy wartość celna to jedne z tych najważniejszych. Ich znajomość nie tylko pozwoli Państwu działać sprawnie i skutecznie, ale również zaoszczędzić.

W jakim stopniu jesteśmy w stanie pomóc?

Nasza firma obrała sobie za cel pomoc związaną z przepisami celno-podatkowymi wszystkim przedsiębiorstwom – niezależnie od gałęzi gospodarki, w jakiej działają. Nasze doradztwo jest kompleksowe i dostosowane do Państwa indywidualnych potrzeb. O jakości naszych usług świadczy posiadany przez nas Certyfikat AEO, a także 30-letnie doświadczenie, dzięki któremu doskonale wiemy jak świadczyć usługi Klientom, aby okazywały się one zawsze satysfakcjonujące. Jesteśmy w stanie pomóc w rozszyfrowywaniu zawiłych definicji prawniczych oraz przedstawić wszystkie najważniejsze wymogi, jakie prawo celne stawia przed Państwa przedsiębiorstwem. Co więcej – wdrażamy również system Customs Compliance, dzięki któremu zyskacie Państwo pełną wiedzę na temat procedur i przepisów celnych, a co za tym idzie – unikniecie przestojów w prowadzeniu działalności oraz zoptymalizujecie koszty prowadzonej działalności.

Czy to wszystko?

Oczywiście nie, ponieważ firma Rusak prowadzi nie tylko usługi doradcze. Naszym celem jest przeprowadzenie Państwa przez procedury celne i wyręczenie Was w zakresie kontaktu z organami celnymi oraz wszelkich kwestii formalnych. Wystarczy kontakt z nami oraz przedstawienie swoich potrzeb – my zajmiemy się resztą!